TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNER Mİ?
Dubai Gezi

TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNER Mİ?

Burj Halife Kulesi, Burj Al Arap Oteli, Dünyanın en büyük avm leri, plajları ve lüks yaşam şartları ile bir marka haline gelen Birleşik Arap Emirlikleri ve özelinde Dubai…
Burj Halife’den Dubai Manzarası
Burj Halife’den Dubai Manzarası
Sahip olduğu petrol kaynakları ile son yarım yüzyılda, küçük bir bedevi topluluk olmaktan çıkıp devletleşen ve bilhassa son 10 senelik periyotta büyük reklam çalışmalarıyla kendisini turizmde bir marka haline Dubai’de petrolün bitecek olması bir problem olmaktan çıkacak gibi gözüküyor. Kültür turizmine yönelik tarihi anlamda büyük bir esere ve kalıntıya sahip olmayan ülkede yöneticiler, plaj, otel ve avm’lere yatırım yapmakta. Hedef kitle ise üst gelir grubu.  
Abu Dabi Genel Görünüm
Otel fiyatlarının düşük olması sağlanıyor. Amaç daha uzun süre kalınıp daha çok alışveriş yapılması.
Tüm yapılan yatırımların yeni ve büyük  olma gayreti beraberinde oldukça yapay bir yaşam ve şehir manzarası ortaya çıkartıyor. İnsanın aklına; “Sahi bu insanlar çölün ortasındaki bu yerde m2’si milyon dolarlar eden villalarda oturarak hangi mutluluğu yaşamakta? ” sorusu geliyor.
Abu Dabi Ferrari World
Fransız Sorbonne Üniversitesi’nin kampüsü, İtalyan Ferrari markasının müzesi, Louvre Müzesi’nden getirtilen 2.sınıf eserlerle oluşturulan müze ve daha pek çok taşıma su ile bu turizm değirmeni döndürülmeye çalışılıyor.
Abu Dabi Şeyh Zayed Camii
Abu Dabi Şeyh Zayed Camii
Abu Dabi Şeyh Zayed Camii
Oldukça güvenilir bir ortam, tertemiz plajlar, ve sunduğu konfor ile bilhassa Avrupalı turistlerin doğuya dair ön yargılarını kıran Dubai, yapacağı yatırımlarla turizm dünyasının gözde rotalarından birisi olmayı sürderecek gibi gözüküyor.

İlgili Diğer Yazılar

MACAR KİMLİĞİ VE MİMARİYE YANSIMALARI

İÇ SAVAŞIN GÖLGESİNDE UKRAYNA’NIN PARLAYAN YILDIZI; LVİV

SHENGEN’İN İLK ADIMLARI; HANSA BİRLİĞİ

TUĞRUL BEY

LVİV OPERA EVİ

İRTİBAT

Medeniyetin İzinde

Türkiye